Kontakty

Základní umělecká škola Jožky Matěje Brušperk,
příspěvková organizace
Sportovní 584, 739 44 Brušperk


+420 558 666 275
+420 777 487 740

reditel@zusbrusperk.cz

Talentové zkoušky do ZUŠ Jožky Matěje

 

čtvrtek 25. 5. a pátek 26. 5. 2023

 

Pokud máte zájem o studium na naší škole, je nutné vyplnit online přihlášku ZDE. Při vyplňování přihlášky si vyberete v rezervačním systému datum a čas, který Vám nejvíce vyhovuje. Vyplnění přihlášky neznamená automatické přijetí do ZUŠ. Pouze urychlí administraci během talentových zkoušek. Po odeslání přihlášky Vám bude na zadaný e-mail zákonného zástupce potvrzeno její doručení na ZUŠ.

Dostavte se, prosím, ke zkoušce v den a čas, který jste si vybrali. O výsledku budete informováni e-mailem nejpozději 30. 6. 2023. O přijetí rozhoduje škola na základě vykonání talentové zkoušky a s ohledem na kapacitu školy. 

Uzavření podání přihlášek je 22. 5. 2023. Pro bližší informace pište na adresu reditel(zavináč)zusbrusperk.cz nebo volejte na telefonní číslo 777 487 740.

 

Jak se připravit na talentovou zkoušku

HUDEBNÍ OBOR
Přijímáme děti ve věku 5–6 let do přípravného studia (příprava ke hře na nástroj/sólovému zpěvu) na základě prokázání předpokladů ke vzdělávání. Děti od 7 let přijímáme do studijního zaměření hra na nástroj nebo sólový zpěv na základě vykonání talentové zkoušky.


U dětí budeme zjišťovat vlohy těmito činnostmi:

  • zpěv lidové písně "Pec nám spadla" a libovolné písně dle výběru dítěte (dítě zazpívá kromě povinné písně ještě další libovolnou lidovou či umělou píseň)

  • rytmické předpoklady (dítě vytleská jednoduchý rytmický útvar předvedený pedagogem)

  • intonační a sluchové předpoklady (dítě rozezná vyšší a nižší tón, stoupající a klesající melodii, zopakuje zpěvem zahranou jednoduchou melodii atd.)

Pokud dítě přestupuje z jiné ZUŠ, ale ze stejného studijního zaměření, absolvuje talentovou zkoušku také. Dítě předvede rozsah učiva ze stávající ZUŠ (zahraje min. jednu skladbu, kterou studuje na stávající ZUŠ).

 

VÝTVARNÝ OBOR
Přijímáme děti ve věku 5–6 let do přípravného studia (výtvarná školička) na základě prokázání předpokladů ke vzdělávání. Děti od 7 let přijímáme do studijního zaměření Výtvarná tvorba na základě vykonání talentové zkoušky.

U dětí budeme zjišťovat zralost výtvarného projevu kresbou na téma dané pedagogem.

 

Adresa školy:
Základní umělecká škola Jožky Matěje Brušperk,
příspěvková organizace
Sportovní 584, 739 44 Brušperk

Telefonní kontakt:
Kancelář: +420 558 666 275
Ředitel: +420 777 487 740

E-mail kontakty:
Ředitel: reditel@zusbrusperk.cz
Účetní: ucetni@zusbrusperk.cz