Kontakty

Základní umělecká škola Jožky Matěje Brušperk,
příspěvková organizace
Sportovní 584, 739 44 Brušperk


+420 558 666 275
+420 777 487 740

reditel@zusbrusperk.cz

Žák naší školy se účastnil Cimbalfestu 21


Díky obětavé a usilovné práci pořadatelů Mezinárodního festivalu cimbálu ve Valašském Meziříčí jsme měli spolu s Vilémem Hýlem možnost intenzivního pětidenního zážitku s naším oblíbeným nástrojem. Setkali jsme se s cimbálem v nejrůznějších žánrech. V podání českých, slovenských, moldavských a tureckých interpretů jsme slyšeli cimbál v unikátních barvách a jedinečných podobách.

V rámci tohoto festivalu se Vilém Hýl rozhodl účastnit interpretační soutěže, kde ve třetí kategorii soutěžil spolu s žáky základních uměleckých škol a s posluchači Konzervatoře Brno a Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž. Na letošní ročník soutěže jsme se spolu s Vilémem museli připravit netradičně. Drtivá většina naší přípravy totiž probíhala distančně. Díky oboustranné důvěře se nám ale podařilo maximálně zefektivnit způsoby a specifika distanční výuky především v náš prospěch.

Vzhledem k profesionální konkurenci jsme na soutěž přijeli především pro nové zkušenosti, i tak se ale Vilémovi podařilo získat dobré hodnocení a skvěle tak reprezentovat cimbálovou třídu naší školy. Odjíždíme z festivalu vyčerpaní, ale maximálně šťastní!

Adam Ramdan, cimbálová třída ZUŠ Jožky Matěje Brušperk

Adresa školy:
Základní umělecká škola Jožky Matěje Brušperk,
příspěvková organizace
Sportovní 584, 739 44 Brušperk

Telefonní kontakt:
Kancelář: +420 558 666 275
Ředitel: +420 777 487 740

E-mail kontakty:
Ředitel: reditel@zusbrusperk.cz
Účetní: ucetni@zusbrusperk.cz